Uwaga! Treści tłumaczone są automatycznie i mogą zawierać błędy.

Przekierowuje do strony głównej
wstążka żałobna
Przekierowuje do wyników wyszukiwarki
Przekierowuje do odnośnika https://mzkjg.ssdip.bip.gov.pl/. Przekierowuje do odnośnika https://mzk.jgora.pl/o-firmie/projekty-unijne/. Przełącza na kontrastową wersje strony

Bezpieczna podróż z MZK

MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze na pierwszym planie stawia bezpieczeństwo i to nie tylko pasażerów, ale i tych, którzy sprawiają, że dojeżdżamy bezpiecznie tam, gdzie zaplanowaliśmy.Tak ważne są zatem są inwestycje w nowoczesny, bezpieczny tabor oraz wszelkie narzędzia, które pozwalają na sprawne i bezpieczne zarządzanie personelem, pojazdami jak i całą infrastrukturą. Rozwój firmy poprzez inwestycje w tabor to zapewnienie komfortowego i bezpiecznego przemieszczania się komunikacją publiczną. Zainstalowanie w pojazdach systemu monitoringu wizyjnego to polepszanie jakości i funkcjonalności podróżowania, zwiększenie bezpieczeństwa, w tym ludzi z niepełnosprawnościami czy osób starszych. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w monitoring wizyjny wewnątrz autobusów jak i na zewnątrz.

Zwiększenie dostępności do kompleksowej informacji dla osób korzystających z usług komunikacji miejskiej to nowoczesne tablice systemu informacji pasażerskiej na przystankach, których posiadamy już 19 szt.  elektroniczne tablice informacyjne w autobusach oraz dodatkowe elektroniczne tablice boczne z numerem linii. Ponadto,  umożliwienie dokonania zakupu biletu w dowolnej porze dnia w automatach do sprzedaży biletów – stacjonarnych na przystankach oraz mobilnych w autobusach.

Bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej to nie tylko obrona przed bezpośrednim zagrożeniem, ale także zmniejszenie zróżnicowań, podniesienie jakości życia osób z niepełnosprawnościami, zmotywowanie tej grupy społeczeństwa do większej aktywności i mobilności, swobodnego funkcjonowania w otoczeniu. Respektowanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami przy tworzeniu oferty przewozowej na terenie miasta i sąsiadujących gmin jest obowiązkiem wobec korzystających z tych usług.