
Informujemy ,że pojazd może być odebrany z parkingu przy MZK w godzinach:
– od 6:00 do 20:00 (w dni robocze),
– od 7:00 do 15:00 (w sobotę i dni świąteczne).
REGULAMIN PARKINGU PRZY MIEJSKIM ZAKŁADZIE KOMUNIKACYJNYM SP. Z O.O. W JELENIEJ GÓRZE
- Parking będący w zarządzie Spółki działający w oparciu o art. 130 a ustawy Prawo o ruchu drogowym jest obiektem ogrodzonym, oświetlonym, wyposażonym w monitoring oraz alarm.
- Na parking przyjmowane są przez całą dobę pojazdy usunięte z drogi z terenu miasta Jelenia Góra na podstawie pisemnej dyspozycji Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, organów celnych lub Inspekcji Transportu Drogowego wydanej wyłącznie w oparciu o art. 130 a ustawy Prawo o ruchu drogowym.
- W wyjątkowych sytuacjach oraz po wcześniejszym uzgodnieniu z Kierownikiem Zajezdni jest dopuszczalne przyjęcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi na podstawie art. 50 a Prawo o ruchu drogowym.
- Przyjęcia pojazdu dokonuje Brygadzista zmianowy wypełniając protokół zdawczo-odbiorczy pojazdu oraz dokonując wpisu w rejestrze przyjętych pojazdów.
- Wydawanie pojazdów z parkingu obywa się wyłącznie w godzinach:
– od 6:00 do 20:00 (w dni robocze),
– od 7:00 do 15:00 (w sobotę i dni świąteczne),
przez upoważnionych pracowników działu Zajezdni Spółki.
- Opłata za parkowanie naliczana jest za każdą rozpoczętą dobę przebywania pojazdu na parkingu. W przypadku przebywania pojazdu na parkingu przez okres krótszy niż 24 godziny opłatę nalicza się w wysokości pełnego wymiaru czasu parkowania tj. jak za dobę.
- W przypadku gdy odbierający pojazd dokonuje od razu płatności opłaty za holowanie oraz przechowanie pojazdu na parkingu, wówczas upoważniony pracownik wystawia kwitariusz przychodowy oraz przyjmuje opłatę w wysokości zgodnej z obowiązującą Uchwałą w tym zakresie.
- Dopuszczalne jest wydanie pojazdu upoważnionej osobie bez dokonania płatności (płatność odroczona do 7 dni od daty odbioru pojazdu) ale wyłącznie w przypadku pojazdu usuniętego z drogi na podstawie art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym. W takiej sytuacji bezwzględnie wymagane jest dodatkowo wypełnienie dokumentu pn.: “Potwierdzenie odbioru pojazdu.
- W przypadku konieczności wydania pojazdu usuniętego z drogi na podstawie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym oprócz wymaganych przepisami dokumentów niezbędnym jest posiadanie potwierdzenia wniesienia opłaty za usunięcie i przechowywanie pojazdu.
- Pokwitowanie dokonanej płatności jest wystawiane w trzech egzemplarzach, z czego oryginał otrzymuje wnoszący opłatę, pierwsza kopia podłączana jest pod rozliczenie sporządzane przez upoważnionego pracownika, druga kopia pozostaje w kwitariuszu.
- Upoważnieni do pobierania opłat są:
- pracownik kasy głównej znajdującej się w budynku Spółki w godzinach 6.30 – 14.00 w dniach roboczych,
- upoważnieni pracownicy działu NZ – w przypadku odstąpienia od holowania na miejscu zdarzenia,
- upoważnieni pracownicy działu NZ – w dni robocze w godzinach od 14.00 do 20.00 i we wszystkie dni wolne w godz. od 7.00 do 15.00.
- Wysokość opłaty inkasowanej na terenie Spółki obliczana jest przez działu Zajezdni na podstawie daty przyjęcia pojazdu na parking.
- Pojazd z parkingu odbiera osoba wskazana w “Zezwoleniu na odbiór pojazdu z parkingu strzeżonego”, wystawionym przez podmiot, który wydał dyspozycje usunięcia pojazdu i po okazaniu dowodu tożsamości. W przypadku, gdy odbierającym pojazd jest osoba czasowo przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub niemająca stałego miejsca zamieszkania albo pobytu, wówczas w celu odbioru pojazdu, oprócz Zezwolenia jest zobowiązana przedstawić dowód uiszczenia opłaty za usunięcie i parkowanie pojazdu.
- Odbierający pojazd może w Spółce wnieść opłatę za usuniecie pojazdu i jego przechowanie. Sposób oraz formę poboru opłat szczegółowo opisano w pkt 4-9 niniejszego Regulaminu. Potwierdzenie wniesienia opłaty, w formie papierowej, pozostaje w Spółce.
- Osoba wydająca pojazd z parkingu Spółki odnotowuje wydanie w „Rejestrze przyjętych i wydanych pojazdów” oraz w protokole zdawczo – odbiorczym, rejestrując dane personalne osoby odbierającej pojazd oraz cechy jej dowodu tożsamości lub prawa jazdy lub paszportu. W przypadku zgłoszenia przez klienta uwag co do stanu pojazdu (uszkodzenia lub braki) osoba wydająca pojazd jest zobowiązana odnotować zgłoszone zastrzeżenia w protokole zdawczo-odbiorczym.
- Pojazd przechowywany na parkingu prowadzonym przez Spółkę, wydaje upoważniony Brygadzista Zmianowy – po powiadomieniu telefonicznym przez dyspozytora ruchu o takiej potrzebie. W przypadku konieczności wydania pojazdu usuniętego z drogi na podstawie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym, a przechowywanego na terenie innego wyznaczonego przez Miasto Jelenią Górę parkingu, Brygadzista Zmianowy jest zobowiązany wyłącznie do sporządzenia wymaganej dokumentacji. Fizycznego wydania pojazdu oraz odpowiedzialności za ten fakt dokonuje podmiot prowadzący wyznaczony parking na podstawie odrębnych unormowań z Miastem Jelenia Góra.
- Pojazd może być odebrany z parkingu w godzinach:
– od 6:00 do 20:00 (w dni robocze),
– od 7:00 do 15:00 (w sobotę i dni świąteczne).
- Na terenie parkingu Spółki zabronione jest przebywanie osób nieupoważnionych.
- Wady i uszkodzenia pojazdu (zarysowania lakieru, pęknięcia szyb, wcześniejsze stłuczki itp.) odnotowane w protokole zdawczo – odbiorczym i udokumentowane zdjęciami przez pracownika przyjmującego pojazd wykluczają odpowiedzialność MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze w tym zakresie.
- Na terenie parkingu zabrania się używania otwartego ognia i palenia tytoniu.
- W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.