Home   |   Usługi   |   Aktualności   |   Komunikaty   |   O firmie   |   Reklama   |   Cennik i regulaminy   |   Niepełnosprawni   |   RODO   |   Zamówienia publiczne   |   Praca   |   Kontakt    
‹ powrót
‹ strona główna  ›  Aktualności  › 
Realizacja projektu unijnego

Realizacja projektu unijnego

Spółka złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu w grudniu 2009r. Projekt uzyskał bardzo wysoką ocenę (26 pkt. na max 30). Kolejnym etapem była pozytywna ocena formalna i merytoryczna, w rezultacie wniosek został wyłoniony do dofinansowania.

Umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze została podpisana 8 czerwca  2011r.

W wyniku tej umowy projekt uzyskał 40%  dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Dzięki 40% dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej pozyskano 2 219 166,80 zł. Pozostałą część Spółka pokryje ze środków własnych i w formie kredytu.

Projekt jest w trakcie realizacji. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego dostawcą 5 szt.  nowych autobusów została firma Solaris Bus & Coach S.A. z Bolechowa. Umowę na dostawę pojazdów podpisano 9 czerwca 2011r. w siedzibie Spółki.

Dostawa autobusów zgodnie z harmonogramem podzielona została na dwie części. Pierwsze pojazdy dostarczone zostały w październiku 2011 roku, druga dostawa nastąpi w listopadzie 2011r. Cena jednego autobusu to 805 035,00 zł (brutto). Całkowita wartość zakupu pojazdów wyniosła 4 025 175,00 zł (brutto).

Autobusy, które zakupiliśmy to pojazdy marki Solaris, typ: Urbino 10. Spełniają warunki normy EEV. Wymiary pojazdów to: 9, 94 m długości, 2, 55 m szerokości i 3, 05 m wysokości. Pojemność całkowita autobusu – 76 osób, w tym 24 miejsca siedzące. Autobusy posiadają również po jednym miejscu dla wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego.

W pojazdach tych zadbano również o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Na wyposażeniu znajdują się takie układy jak ABS, ASR czy EBS, system gaszenia komory silnikowej.  Podłoga na całej jej długości jest płaska bez poprzecznych progów. Wsiadanie do autobusów, ułatwia również funkcja tzw. przyklęku pozwalająca na obniżenie jego prawego boku, po zatrzymaniu się na przystanku. Dla wózków inwalidzkich w środkowych drzwiach zastosowano rozkładaną ręcznie platformę wjazdową.

Ponadto wyłoniono dostawcę Systemu Informacji Pasażerskiej, którym jest firma Sesam Haus Oy. Obecnie zakończono już prace przygotowawcze polegające na przyłączeniu energii elektrycznej. Planowany termin zakończenia prac związanych z montażem tablic informacji pasażerskiej to 30 listopada 2011 r.

Zakup i montaż systemu informacji pasażerskiej on-line, pozwoli na podanie rzeczywistego czasu przyjazdu autobusu na przystanek oraz na monitoring punktualności autobusów. Tablice przystankowe zostaną usytuowane w następujących miejscach:

·         Przystanek „Mała Poczta” kierunek „Podwale”

·         Przystanek „Podwale” kierunek „Kiepury”

·         Przystanek „Podwale” kierunek „Zajezdna MZK”

·         Przystanek „Ogińskiego Rondo” kierunek „Podwale”

·         Przystanek „Ogińskiego Rondo” kierunek „Kiepury”

·         Przystanek „Sygietyńskiego” kierunek „Podwale”

Jednocześnie prowadzone są prace budowlane związane z kolejnym etapem realizacji projektu tj. budową i dostawą myjni autobusowej. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie zajezdni autobusowejw Jeleniej Górze, obejmie zakup i montaż gotowej hali o konstrukcji nośnej z ram stalowych. W hali będzie zamontowana automatyczna myjnia szczotkowa. Dostawcą urządzenia myjącego i jego usytuowaniem zajmuje się firma budowlana „BUDOM”. Zakończenie zadania przewidywane jest w styczniu 2012 r.

dodano : 14 Lis. 2011  |  wyświetleń : 10582

dodaj komentarz

Imię (*)

E-mail (*)

Ocena (*)
  Komentarz
Jelenia Góra Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze Jelonka Staż Miejska jg24.pl jelenia.pl Piechowice Gmina Mysłakowice ZGKiM Wodnik MPGK w Jeleniej Górze Tery Cieplickie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z KOMUNIKATAMI