Home   |   Usługi   |   Aktualności   |   Komunikaty   |   O firmie   |   Reklama   |   Cennik i regulaminy   |   Niepełnosprawni   |   RODO   |   Zamówienia publiczne   |   Praca   |   Kontakt    
‹ powrót
‹ strona główna  ›  Aktualności  › 
II miejsce MZK w konkursie Dolnośląski Lider RPO.

II miejsce MZK w konkursie Dolnośląski Lider RPO.

Z przyjemnośćią informujemy, że MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze zajął II miejsce w konkursie o honorowy tytuł "Dolnoślaski Lider Regionalnego Programu Operacyjnego". Organizatorem konkursu był Departament Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. O tytuł ubiegało się 32 beneficjentów programu, wśród których były m.in. lokalne samorządy i przedsiębiorcy województwa dolnoślaskiego. Do ostatecznej części konkursu wytypowano 10 nominowanych. Rozdanie nagród odbyło się w dniu 28.10.2013 r. w Filharmoni Dolnośląskiej podczas seminarium dotyczącego nowej perspektywy podziału środków unijnych na Dolnym Śląsku. W seminarium uczestniczyli Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski, Marszałek Województwa Pan Rafał Jurkowlaniec oraz przedstwiciele Zarządu Województwa. Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze otrzymał nagrodę za projekt pt. „Poprawa jakości komunikacji publicznej w aglomeracji jeleniogórskiej poprzez zakup nowych autobusów, wdrożenie systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz budowę nowoczesnej myjni autobusowej”. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Rafała Jurkowlańca odebrał Prezes Zarządu MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze Pan Marek Woźniak. Zwyciężyła gmina Wałbrzych, która z udziałem unijnych pieniędzy zmodernizowała Plac Teatralny w Wałbrzychu. 

Celem projektu była poprawa jakości i wydajności transportu miejskiego i podmiejskiego w aglomeracji jeleniogórskiej, poprzez zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych, podniesienie jakości świadczonych usług komunikacyjnych oraz zmniejszenie środowiskowej uciążliwości autobusów. Dzięki projektowi nastąpiła modernizacja obecnego systemu komunikacji miejskiej na bardziej przyjazny dla użytkowników i środowiska, zdecydowanie sprzyja poprawie warunków rozwoju społeczno-gospodarczego miasta i regionu. Poprawiła się mobilność osób niepełnosprawnych i starszych. Zmniejszyło się negatywne oddziaływanie środków transportu na środowisko. Generalnie cele projektu osiągnięte zostały poprzez zakup 5 szt. nowego taboru komunikacji  miejskiej z 340 miejscami, zakup systemu informacji pasażerskiej, budowę nowoczesnej myjni autobusowej. Rezultatem projektu jest zwiększenie liczby pasażerów komunikacji miejskiej. Zdecydowany wzrost osób korzystających z przewozów komunikacją publiczną odnotowuje się w grupie osób z uprawnieniami do przejazdów bezpłatnych i ulgowych. Grupa ta nie jest przypadkowa, bowiem jak wcześniej podkreślono starzejące się społeczeństwo tę grupę permanentnie powiększa. W ramach projektu został zakupiony nowoczesny system informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym, który dostarcza pasażerom informacje o rozkładzie jazdy autobusów w każdym miejscu i czasie, przez telefon komórkowy oraz  Internet. Tablice przystankowe na bieżąco informują o czasie przyjazdu danego autobusu. W pojazdach umieszczone zostały nowoczesne urządzenia sterujące informacją wewnątrz pojazdową, które komunikują się z serwerami systemowymi łączami GPRS. Kierowcy i pracownicy techniczni zostali przeszkoleni w zakresie obsługi nowych technologii informatycznych, podnosząc swoje zawodowe kwalifikacje. Nastąpiła także informatyzacja stanowisk pracy związanych z obsługą serwerowni i przetwarzania danych systemowych. System ułatwia pracę Spółki w zakresie zbierania informacji i monitoringu przejazdu autobusów. Realizacja projektu pozytywnie wpłynęła na wizerunek spółki i tym samym na zwiększone zainteresowanie komunikacją publiczną.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że obecnie realizujemy kolejny  projekt unijny w ramach którego zostanie zakupionych 12 nowych autobusów oraz  wdrożony system biletu elektronicznego. Wartość projektu wynosi  18.692.00 zł brutto, a kwota dofinansowania 12.917.450 zł.

O szczegółach projektu poinformujemy Państwa w kolejnym artykule.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

dodano : 30 Paź. 2013  |  wyświetleń : 5423
Jelenia Góra Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze Jelonka Staż Miejska jg24.pl jelenia.pl Piechowice Gmina Mysłakowice ZGKiM Wodnik MPGK w Jeleniej Górze Tery Cieplickie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z KOMUNIKATAMI