Home   |   Usługi   |   Aktualności   |   Komunikaty   |   O firmie   |   Reklama   |   Cennik i regulaminy   |   Niepełnosprawni   |   RODO   |   Zamówienia publiczne   |   Praca   |   Kontakt    
‹ powrót
‹ strona główna  ›  Aktualności  › 
MobiTime. Aplikacja rozkładów jazdy w telefonie komórkowym.

MobiTime. Aplikacja rozkładów jazdy w telefonie komórkowym.

W dniu 04.06.2013 r. uruchomiliśmy dla Państwa jako pierwsi w Polsce nową funkcjonalność MobiTime Jelenia Góra. Jest to darmowa oficjalna aplikacja MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze zawierająca zawsze aktualną informację pasażerską (rozkłady jazdy) dostępną w telefonie komórkowym. Dzięki MobiTime Jelenia Góra, pasażer może:


- sprawdzić aktualny rozkład jazdy, który następnie dostępny jest bez połączenia z internetem, w trybie
   off-line
- sprawdzić rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek (informacja real-time)
- znaleźć połączenie między przystankami
- otrzymywać informacje o zmianach w rozkładzie jazdy
 

Aplikacja dostępna jest  na system iPhone, Android, i JAVA, a wkrótce także na Windows Phone.

Pobranie aplikacji
Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach  Apple App Store; Google Play; a w lipcu również w Windows Marketplace lub poprzez link do pobrania aplikacji. Aby otrzymać link do pobrania MobiTime  wyślij SMS o treści Jgora na numer 690 845 845 (koszt zwykły SMS zgodnie z Twoją taryfą). Następnie otrzymasz SMS z linkiem do aplikacji. Przejdź do linku w swoim telefonie i pobierz aplikację. Alternatywnie wpisz swój numer telefonu w oknie na stronie www.mzk.jgora.pl (na końcu artykułu).

Sprawdzanie rozkładu jazdy
Rozkłady jazdy w MobiTime Jelenia Góra przygotowane są z myślą o pasażerach i wyglądają podobnie do rozkładów jazdy na przystankach w Jeleniej Górze. Aby sprawdzić w aplikacji rozkład jazdy interesującej nas linii, wystarczy wejść w moduł Rozkłady wybrać linię z listy. Można też znaleźć dostępne linie poprzez wpisanie nazwy przystanku. Aby sprawdzić rozkład po raz pierwszy, aplikacja wymaga połączenia z Internetem (np. siecią Wi-Fi), przy czym generuje minimalny transfer danych. Raz sprawdzony rozkład zapisuje się lokalnie w pamięci telefonu, i od tej pory jest już dostępny w trybie off-line, bez konieczności łączenia się z siecią Internet.

Aktualizacja rozkładu jazdy

Jeśli dojdzie do korekty rozkładu, aplikacja MobiTime Jelenia Góra zaktualizuje się jeśli zostanie uruchomiona gdy urządzenie połączone jest z siecią Internet (np. poprzez Wi-Fi). Dodatkowo, użytkownik może zawsze sprawdzić czy rozkład jest aktualny łącząc się z Internetem w dowolnej chwili.

Przystanek

Przystanek to dostęp do dynamicznej informacji pasażerskiej w telefonie. Wybierając nazwę przystanku w module „Przystanek” podróżny otrzyma informację o prognozowanym rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu na przystanek. Dane te pochodzą z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wdrożonego w Jeleniej Górze, a więc jest to ta sama informacja która widnieje na tablicach Systemu Informacji Pasażerskiej na wybranych przystankach w mieście.

Twój telefon staje się więc osobistą tablicą przystankową z dynamiczną informacją pasażerską, bez względu na to z którego przystanku odjeżdżasz. Prognozowany czas przyjazdu to dane oparte o aktualną pozycję GPS pojazdu, a więc zawsze wymaga połączenia z Internetem. Transfer danych jest, jak zawsze w MobiTime, bardzo mały.

Planer podróży

W tym miejscu możesz wybrać przystanek początkowy i końcowy, a planer podróży zaproponuje  trzy najszybsze połączenia, pokaże czas podróży i informację o przesiadkach. Możesz ustawić godzinę przyjazdu lub wyjazdu oraz zobaczyć połączenie na mapie (z wyjątkiem wersji na J2ME).

Wiadomości

Jeśli posiadasz telefon na jednym z systemów operacyjnych: iOS, Android, Windows Phone 7 i wyższy, będziesz mógł otrzymywać informację o istotnych zmianach w komunikacji miejskiej. Na przykład, będziemy Ci mogli wysłać  informacje, że zajdą zmiany w rozkładzie linii z której korzystasz (której rozkład przeglądałeś w MobiTime).

Informacje jakie będziemy wysyłać będą dotyczyć wyłącznie komunikacji miejskiej.

Aby pobrać aplikację wpisz w poniższy formularz numer swojego telefonu i kliknij zamów.

 

Numer komórkowy:
                                       

                                       
 

dodano : 04 Cze. 2013  |  wyświetleń : 15159
Jelenia Góra Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze Staż Miejska ZGKiM Wodnik MPGK w Jeleniej Górze Tery Cieplickie Piechowice Gmina Mysłakowice Janowice Wielkie Podgórzyn Jeżów Sudecki